Ciekawy gadżet dla właścicieli kotów – fotopułapka

Wiele osób, które w domu trzymają koty, zastanawia się co ich podopieczni całymi dniami porabiają, gdy właściciele są w pracy lub w szkole. Aby to sprawdzić, można zaopatrzyć się w drogi system monitoringu… albo kupić fotopułapkę. Czym jest ten gadżet i dlaczego warto go mieć? Przede wszystkim aby zaspokoić ciekawość i mieć większą kontrolę nad swoimi włochatymi pupilami.

Czym jest fotograficzna pułapka?

Przyrząd ten w dużej mierze wykorzystywany jest przez osoby zajmujące się fotografowaniem zwierząt w naturalnym środowisku. Korzystają z niej reporterzy zajmujący się utrwalaniem oblicza przyrody. Fotopułapka to mały i poręczny przedmiot w kształcie skrzynki. Ustawia się ją w potencjalnym miejscu żerowania wybranego zwierzęcia. Fotopułapka aktywowana jest poprzez ruch – gdy zarejestruje jakąś aktywność – momentalnie wykonuje zdjęcie, najczęściej z lampą błyskową. Dzięki temu zdjęcia są wyraźne nawet, gdy wykonuje się je po ciemku.

Jak wykorzystać fotopułapkę w przypadku kotów domowych?

Okazuje się, że fotograficzna pułapka może mieć zastosowanie w domowym zaciszu i pokazać co przez cały dzień porabiają koty. Wystarczy umieścić ją w pokoju, w którym zwierzaki przebywają najczęściej. Fotopułapka zarejestruje ich każdy ruch i pozwoli sprawdzić czym zajmują się gdy domowników nie ma w domu. Materiał, który zostanie zapisany może doprowadzić do niezwykle ciekawych odkryć. Aczkolwiek większość kotów cały dzień po prostu przesypia na wygodnej kanapie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *