Czy domek dla psa jest odpowiednim legowiskiem?

idealny psi dom z materiału

Legowisko jest szczególnie ważnym miejscem dla psa w naszym domu. Jest jego azylem i strefą bezpieczeństwa. Dla wielu psiaków idealnym legowiskiem jest domek dla psa w formie budy, który spełnia wszystkie psie potrzeby.

Dla jakiego psa?

Legowisko w formie domku będzie idealnym miejscem dla psiaka, który jest odrobinę nieśmiały i potrzebuje dużo ciepła i miłości. Potrzebę posiadania takiego legowiska łatwo jest rozpoznać po zachowaniu psa. Jeśli często chowa się pod stołem lub łóżkiem i widać, że tam czuje się najbezpieczniej, znaczy to, że właśnie takiego legowiska jest mu w życiu potrzeba.

Jak dobrze dobrać domek dla psa?

Decydując się na kupko legowiska dla psa w formie domku, trzeba przy zakupie wziąć pod uwagę kilka jego cech, które odpowiednio dobrane mogą być kluczowe dla naszego psa.
Najważniejszą sprawą jest rozmiar domku. Musi on być na tyle duży, aby pies leżąc w nim nie miał za ciasno, ale również nie może być za duży, aby pies nie czuł się w nim obco. Dobrym sposobem na dobranie odpowiedniego rozmiaru domku jest zaobserwowanie pozycji w jakiej psiak śpi lub odpoczywa. Teraz jedynie wystarczy dodać do tego około 20 cm zapasowej przestrzeni i z taką wartością można bez przeszkód udać się na zakupy.

Drugą ważną cechą legowiska jest materiał z jakiego został wykonany. Powinien być zarówno trwały i wytrzymały, aby nie padł zbyt szybko ofiarą psich pazurków i zębów, ale również miękki i komfortowy, żeby pies chętnie chciał w nim leżeć. Nie można również zapominać o łatwości czyszczenia legowiska.

Chcąc spełnić wszystkie te punkty, warto jest zdecydować się na legowisko wykonane z kilku tkanin. W miejscach newralgicznych wykonanego ze skóry, co zapewni łatwość czyszczenia i wytrzymałość, a wewnątrz domku z miękkiej tkaniny. Dodatkowo idealnym rozwiązaniem jest umieszczenie przez producenta wewnątrz domku poduszki, jako legowiska. Zapewni ona dużą wygodę psiakowi w leżeniu, a nam w utrzymaniu czystości. W sytuacji, gdy niezbędne stanie się jej wypranie, wystarczy włożyć ją do pralki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *