Dobry szampon dla psa – czym się kierować przy wyborze?

Przed koniecznością wyboru szamponu dla psa wcześniej czy później staje każdy właściciel. Szczególnie jesienią, z powodu niesprzyjającej aury, kąpiele stają się coraz częstsze. Nie każdy jednak wie jak wybrać preparat, który będzie skuteczny i nie zaszkodzi pupilowi. Podpowiemy jaki szampon dla psa kupić, aby nie żałować swojego wyboru.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych preparatów do pielęgnacji i mycia sierści, jednak niektóre z nich mogą zawierać szkodliwe substancje. Świadomy właściciel powinien zawsze czytać składy kosmetyków i unikać preparatów mogących powodować podrażnienia skóry, alergie, problemy z układem odpornościowym i rozrodczym. Wystrzegać należy się szamponów zawierających ftalany, PBC, parabeny i bisfenole A. Czytanie składów jest niezbędne, ponieważ nawet preparaty przeznaczone specjalnie dla zwierząt o wrażliwej skórze mogą zawierać substancje drażniące skórę. 

Dobrym rozwiązaniem jest wybór szamponu, który bazuje na naturalnych składnikach. Takie kosmetyki mogą skutecznie czyścić skórę jednocześnie pielęgnując ją. Jedną z głównych zalet takich preparatów jest fakt, że podczas ich stosowania prawdopodobieństwo wystąpienia alergii lub podrażnienia skóry jest minimalne.

Skład dobrego szamponu dla psa powinien być prosty i naturalny. Warto unikać sztucznych barwników i konserwantów. Lepiej zrezygnować z chemicznych zapachów i wybrać produkt perfumowany ekstraktami z roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *