Jak nauczyć psa czystości?

mata dla psa

Każdy właściciel wie, że każdego szczeniaka należy nauczyć czystości. Jednak często nie jest to takie proste. Są jednak skuteczne sposoby na to, aby szczeniaka szybko nauczyć czystości. Oto kilka z nich.

Odpowiednie akcesoria

Każdy właściciel szczeniaka powinien zakupić matę dla pasa. Musi być to jednak specjalna mata dla szczeniaków. Jest ona bowiem wykonana z chłonnych włókien. Dzięki temu kiedy szczeniak załatwi się na takiej macie nic nie przedostanie się na zewnątrz. Dodatkowo taka mata dla psa pochłania nieprzyjemny zapach. Maty można zakupić w niemal każdym sklepie zoologicznym. Posiadając taką matę należy przyzwyczajać szczeniaka do załatwia się właśnie na niej.

Wyznaczone miejsce

mata dla psa

Oczywiście przyzwyczajenie szczeniaka, aby załatwiał się tylko na macie nie jest wcale takie proste. Tu potrzeba jest nauka załatwia się psa w wyznaczonym miejscu. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest najpierw obserwować szczeniaka i zobaczyć, gdzie załatwia się najczęściej. Kiedy już zaobserwuje się takie miejsca, wówczas to właśnie tam należy rozłożyć maty. Oferty na takie produkty znajdziemy tutaj w sklepie Obroza-elektryczna.

Załatwianie się na zewnątrz

Kolejny etap na nauczenie psa załatwiania się na zewnątrz. Na początku będzie oznaczało do częste spacery. Szczeniak bowiem musi załatwiać się dużo częściej niż dorosły pies. Ważne jest, aby ze szczeniakiem wychodzić we właściwym czasie. Psa na spacer powinno zabrać się zawsze po jego przebudzeniu, a także zaraz po posiłku oraz zabawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *