Jak wybrać kuwetę dla kota?

Kuwety dla kota to podstawowy element każdej kociej wyprawki. Dzięki kuwecie kot nie brudzi całego mieszkania. Jednak wybór kuwet na rynku jest tak duży, że wiele osób ma problem z wybraniem odpowiedniego modelu.

Kuwety dla kota otwarte i zamknięte

Kuwety otwarte są odpowiednie dla wszystkich kotów, ale należy wybrać taki model, w którym kot bez problemu się zmieści. Za sprawą zaokrąglonych brzegów żwirek nie będzie się wysypywać. Wysokość brzegów jest w tym przypadku dość mocno zróżnicowana. Z kolei kuwety zamknięte posiadają zasadzenie pełne lub półotwarte. Kot dostaje się do takiej kuwety za pomocą drzwi. Takie kuwety dla kota są wygodne dla właściciela. Żwirek bowiem nie wysypuje się, a jednocześnie brzydki zapach pozostaje w kuwecie. Najpierw trzeba jednak nauczyć kota, jak do takiej kuwety wejść.

Nowoczesne kuwety dla kota

Dzięki ciągłemu rozwojowi technologicznemu na rynku pojawiają się cały czas nowe rozwiązania, również w zakresie kuwet dla kota. Poza klasycznymi kuwetami znaleźć można na przykład kuwety z podwójnym dnem. Posiadają one dwie podstawy. Jedna to sito, przez którą przenikają nieczystości do drugiej, wymiennej części. Taką kuwetę można bardzo szybko posprzątać. Od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszą się też kuwety samoczyszczące. Posiadają one wbudowany czujnik ruchu. Po wizycie kota w kuwecie uruchamiane są specjalne grabki, które transportują nieczystości do specjalnego pojemnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *