Jakie szelki dla psa wybrać?

szelki dla psa

Pojawienie się młodego psa w domu to niezwykle radosne doświadczenie. Wymaga ono jednak także wyposażenia się w szereg różnego rodzaju dodatków dla psa, które pozwolą na jego bezpieczną opieką. Zdecydowanie jednym z najważniejszych takich dodatków są spacerowe szalki dla psa. Jak je poprawnie wybrać, aby korzystanie z nich było całkowicie bezpieczne?

Jaki rodzaj szelek dla psa wybrać?

szelki dla psa

Szukając w sklepie zoologicznym szelek dla swojego psa, można poczuć się lekko zagubionym. Wszystko z powodu ogromnego wyboru tego akcesorium. Znaleźć można zarówno profesjonalne szelki treningowe, jak i szelki samochodowe, czy też sportowe.
Wybór jednak w tym wypadku jest prostszy, niż by można się było spodziewać. Najlepszym wyborem dla młodego psa będą po prostu szelki dla szczeniaka, takie jak te z oferty https://www.obroza-elektryczna.pl/szelki-dla-psow/. Posiadają one odpowiednią budowę, która zapewnia maluchowi bezpieczeństwo, a także wykonane są z miękkiego materiału, co pozwoli psiakowi się do nich łatwo przyzwyczaić.

A co z rozmiarem?

Kolejną bardzo ważną sprawą, o której trzeba pamiętać, wybierając szelki dla psa, jest wybranie odpowiedniego ich rozmiaru. Żeby dobrze to zrobić, powinno się zmierzyć obwód szyi psa, oraz szerokość jego klatki piersiowej. Oczywiście nie da się kupić szelek idealnych, lecz te, które sprzedawane są w sklepach, posiadają ogromny zakres regulacji, dlatego też będzie możliwe dopasowanie ich bardzo precyzyjnie do rozmiaru psa. Jest to także bardzo ważne z tego powodu, że pies będzie przecież bardzo szybko rósł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *