Kiedy przestaje być miło… Czyli o odstraszaczach psów i kotów słów kilka

elektryczny odstraszacz psów zawsze pod ręką

Psy i koty są najpopularniejszymi ulubieńcami trzymanymi w domu i to zarówno w miastach, jak i na wsi.

Dwa słowa o kotach

Koty niestety niszczą różne rzeczy w domu. Nie są też mile widziane w ogródkach, zwłaszcza tych najbardziej dopieszczonych.
Można jednak zapobiegać wizytom kotów w pomieszczeniach, w których nie powinny za długo przebywać – to samo dotyczy rabatek kwiatowych.

Można w tym przypadku zastosować odstraszacze kotów: chemiczne – działające zapachem, do zastosowania na zewnątrz i we wnętrzach oraz wytwarzające niemiłe dla kota ultradźwięki. Te zaleca się wyłącznie poza domem, na zewnątrz.

Kot chadza swoimi drogami i czasem trzeba niestety użyć środka przymusu, aby nakłonić go do pewnych zachowań lub do zmiany własnych ścieżek na nieco inne.

Kiedy pies bywa groźny

Z takim problemem ludzie spotykają się przede wszystkim na wsiach i wszędzie tam, gdzie psy trzyma się między innymi lub przede wszystkim na zewnątrz. Wystarczy niedopatrzenie – uchylona furtka, podkop pod płotem lub dziura w ogrodzeniu, by pies wydostał się z posesji. Czy duży, czy mały, zawsze może zaatakować.

Każde ugryzienie przez psa boli. Dodatkowo, jeśli chodzi o sporego psa, spotkanie z kąsającym osobnikiem może być dla człowieka niebezpieczne. Dlatego wiele osób chodzących na spacery w takich rejonach, czy do lasu oraz rowerzystów, ma przy sobie odstraszacz psów. Emitują one dźwięki, które odstraszają psy.

Często rolę takiego odstraszacza psów spełniają odpowiednio przygotowane aplikacje na smartfony. Jeśli więc zakup takiego przedmiotu ma nastąpić dopiero w ciągu kilku dni, a przydałby się wcześniej, warto skorzystać z aplikacji.

Odstraszacz – działa?

Zanim zakupi się konkretny odstraszacz, warto poczytać opinie innych użytkowników na ten temat. Coraz więcej ludzi bowiem używa odstraszacz na psy. Jedne odstraszacze działają lepiej, inne gorzej i tu najlepiej zasięgnąć zdania kogoś, kto już konkretne rozwiązanie wypróbował.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *