Klatki dla psów a odpowiedni rozmiar

rozmiary klatek dla różnych psów

Klatka kojarzona jest przede wszystkim z ograniczeniem wolności i czymś w rodzaju więzienia, jednakże wcale nie musi tak być. Wbrew pozorom czworonogi lubią przebywać w miejscach, które są osłonięte i w których mogą się schować. Normalnym zjawiskiem jest znalezienie psa pod ławą, krzesłem czy też pod stołem. W takich schowku czują się bezpieczniej i bardziej komfortowo. Klatka może być zatem miejscem schronienia z legowiskiem pupila i pełnić funkcję transportera. Bardzo ważną kwestią jest to, aby dobrać właściwy rozmiar klatki do posiadanego psa – Obroża-Elektryczna.pl.

Klatki dla psów a odpowiedni rozmiar

Mogą służyć nie tylko do transportu psa, ale również do domowego użytku jako coś w rodzaju bezpiecznego azylu dla czworonoga. W takiej klatce z legowiskiem pies może poczuć się bardziej komfortowo, niczym w swojej własnej norze. Z całą pewnością pies nie traktuje klatki jako więzienia, o ile rzeczywiście ktoś nie będzie go w niej bez powodu przetrzymywał. Świetnie sprawdza się ona podczas nieobecności właściciela. Jej wielkość powinna być dopasowana do rozmiarów psa i jego wieku. Jeśli zaś ma służyć jako transporter, to należy dobrze ja zamocować, zanim wyruszy się w podróż samochodem ze swoim pupilem. Bardzo ważną kwestią jest to, aby nie zmuszać siłą swojego psa do wejścia do niej. Nie należy również zostawiać go w niej samego w zaparkowanym aucie. Karygodne jest przetrzymywanie pupila w klatce przez okres powyżej kilku godzin. Należy też wziąć sobie do serca to, żeby nie otwierać klatki, nawet jeśli pies w niej piszczy czy też szczeka.

Odpowiedniej wielkości klatka dla psa to taka, w której może on bezproblemowo wstać i zwinąć wygodnie w kłębek. Obowiązkowo musi zmieścić się w niej legowisko, miska z wodą i coś do gryzienia, aby pupil nie nudził się. W celu uniknięcia wylewającej się wody, warto zainwestować w poidła, które zawiesza się na prętach klatki od wewnętrznej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *