Nadajnik GPS, czyli jak zabezpieczyć zwierzę przed zagubieniem?

Ucieczki zwierząt są niestety bardzo częstym zjawiskiem. Psy mogą zerwać się podczas spaceru i puścić za zwierzyną, odbiegając zbyt daleko od właściciela. Jak zabezpieczyć psa lub kota przed ewentualnym zgubieniem się?

Lokalizator GPS dla psa i kota

Jest to rozwiązanie, które wybiera coraz więcej osób. Lokalizator pozwala na namierzenie swojego pupila za pomocą aplikacji. Dzięki temu zwierzę może być szybko odnalezione. Nadajnik GPS sprawdza się również w przypadku kradzieży zwierzęcia, kiedy złodziej nie zdaje sobie sprawy z funkcji przywieszki. Bardzo dużo ludzi decyduje się na nadajnik GPS, kiedy wychodząc z domu pozostawia pupila z dostępem do podwórka, by w każdej chwili móc sprawdzić jego obecność. GPS jest również idealnym rozwiązaniem dla kota wychodzącego, nad którym chcemy mieć choć odrobinę kontroli.

Czip to podstawa!

Należy pamiętać, że mimo posiadania lokalizatora GPS czy to dla psa czy dla kota, zwierzę powinno mieć wszczepiony mikroczip. Dzięki temu osoba, która odnajdzie naszego pupila, będzie mogła dostarczyć go w odpowiednie miejsce. Czip znajduje się pod skórą, dlatego nie ma możliwości jego zgubienia i jest najbardziej pewnym rozwiązaniem. Nie sprawdza się jednak w przypadku ewentualnej kradzieży lub zagubienia w miejscach pozbawionych ludzi.

Adresówki – czy to się sprawdza?

Adresówki są najpopularniejszym sposobem na zabezpieczenie zwierzęcia przed zagubieniem się, jednak tak jak w przypadku czipa zwierzę najpierw musi być odnalezione przez osobę trzecią. W przeciwieństwie do nadajnika GPS. adresówka nie pozwala na samodzielne namierzenie psa, dlatego w przypadku zagubienia często się nie sprawdza.

Chcąc mieć pewność, że nasz pupil jest odpowiednio chroniony, warto wyposażyć go we wszystkie trzy możliwe zabezpieczenia: czip, lokalizator GPS oraz adresówkę z naszymi danymi – sprawdź na Obroża Elektryczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *