Najlepsza obroża dla psa

Spacery z psem to wspaniała sprawa. Dają możliwość pogłębiania więzi ze swoim czworonożnym przyjacielem. To także pretekst do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu i dodatkowa porcja ruchu, zarówno dla pieska, jak i jego właściciela. Aby spacer przebiegał przyjemnie i bez incydentów, należy posiadać odpowiednio dobraną obrożę dla psa oraz właściwą smycz. Czym kierować się przy wyborze tego rodzaju akcesoriów? Poniżej znajduje się kilka przydatnych informacji.

Szelki czy obroża?

obroża dla psaWielu właścicieli psów staje przed dylematem – co będzie lepsze – szelki czy obroża dla psa? Tak naprawdę nie ma wielkiej różnicy. Niektórzy hodowcy zalecają aby ubierać podopiecznym szelki, bo są wygodniejsze, nie duszą psa i zapewniają większy komfort. Obroże dla psów pozwalają jednak lepiej zapanować nad zwierzakiem. Polecane są dla czworonogów, które dopiero uczą się chodzenia na spacery i pozostawiania przy nodze opiekuna. W ofercie sklepów zoologicznych są także metalowe kolczatki. Mają one jednak niewielu zwolenników, i są przeznaczone tylko dla psów, które mają bardzo duży problem z posłuszeństwem.

Najlepsza smycz

Jeśli chodzi o smycze, wszystko zależy od wielkości psa. Małe rasy z pewnością polubią smycze z regulacją długości. Dzięki temu piesek może bezpiecznie oddalić się od właściciela na odległość około 5 metrów. Większe rasy wymagają większej kontroli. W tym przypadku idealne będą, wytrzymałe, parciane smycze o długości do 2-3 metrów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *