Najlepsza ochrona przeciw kleszczom

bardzo niebezpieczne kleszcze dla psów

Jednym z największych zagrożeń dla psów są kleszcze. Te małe i niepozorne pajęczaki przenoszą niezwykle groźne choroby, którymi po zetknięciu z układem krwionośnym zarażają zarówno ludzi, jak i zwierzęta.

Jak poważne jest zagrożenie?

Kleszcze bardzo lubią wilgoć i zacienione miejsca. Z tego powodu ich naturalnym środowiskiem egzystencji są nisko położone partie traw i zarośli. Dokładnie z tego samego powodu najczęstszym miejscem w które starają się dostać są pachy, zgięcia kolan lub rejony stóp.

Psy z powodu swojej gęstej sierści są wręcz wymarzonym żywicielem dla kleszcza. Są również szczególnie podatne na przenoszone przez kleszcze choroby.

Babeszjoza, bo to ona stanowi główne zagrożenie, atakuje układ nerwowy psiaka, stopniowo go wyniszczając i w efekcie finalnym doprowadzając do śmierci. Początkowo wszystko odbywa się bezobjawową, a następne pies traci apetyt, jest apatyczny i zmęczony. Wielu właścicieli bagatelizuje to zachowanie, tłumacząc je złą dietą, gorącą pogodą lub innymi dolegliwościami. Zwykle, gdy stan psa jest już bardzo poważny, dopiero wtedy trafia on do weterynarza.

Zagrożenie jest duże, a choroba podstępna. Z tego powodu kluczem jest niedopuszczenie do zarażenia się psa babeszjozą, czyli uniknięcie kontaktu z kleszczem. Taką ochronę zapewnia obroża przeciw kleszczom – sprawdź na Obroża Elektryczna.

Pod stałą ochroną

Obroże przeciw kleszczowe są drobnymi, niezauważalnymi dla psa obróżkami, które powinny być noszone przez cały okres występowania kleszczy. Wytwarzają one nieprzyjemny i zabójczy dla kleszczy zapach, który jest jednocześnie niewyczuwalny dla psa i człowieka.

Kleszcz który spróbuje zaatakować psa posiadającego taką obroże nie zdąży nawet rozpocząć żerowania i zakończy swoje życie na psiej sierści. Z tego powodu całkowicie naturalne jest znajdowanie martwych kleszczy na futrze psiaka po spacerze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *