Najlepsze zabawki dla kota

Dla kota zabawa i kontakt z innymi osobnikami lub ludźmi to bardzo ważny element, sprawiający, że nasz kot rozwija się prawidłowo. Koty uznawane są za samotników i outsiderów. Postrzega się je jako istoty lubiące ciszę i spokój, a także niepotrzebujące nikogo do życia. To mit, przez który bardzo często cierpią nasze zwierzęta. Jeśli kot zachowuje się nieznośnie, ma problemy behawioralne, to powodem jest prawdopodobnie właśnie brak zabawy. Koty zachowują się dziwnie z powodu nudy i nie spożytkowania energii w prawidłowy sposób.

W sklepach możemy znaleźć pełno półek, na których znajdują się zabawki dla kota. Nie każda jednak zabawka nadaje się dla naszego pupilka. Z zabawek powinniśmy wybierać te, które zaspokoją jego podstawowy instynkt – łowiecki.

Podstawowa zabawka dla kota, która spełnia to podstawowe założenie, jest myszka. Ich wybór jet przeogromny. Możemy wybierać wśród różnych wielkości, faktur, kolorów, twardości. Możemy przetestować i sprawdzić, co naszemu milusińskiemu pasuje najbardziej. Może to będzie najprostsza myszka, może będzie oczekiwał czegoś bardziej wyszukanego, może piszczącego lub poruszającego się samodzielnie.

Jednak najlepsze dla naszego kotka będą zabawy z nami, właścicielami. Wystarczy zakupić wskaźnik laserowy, by czerpać przyjemność zabawy z futrzakiem. Kropka biegająca po ścianach i podłodze to frajda nie tylko dla kota – my także znajdziemy w tym przyjemność. I co ważne, zbudujemy więź z naszym pupilem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *