Ochrona przeciw kleszczowa za pomocą obroży foresto

obroża foresto

O tym, że kleszcze mogą stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo dla zwierząt, a w szczególności dla psów, nadal nie mówi się zbyt wiele i zbyt głośno. Wiedza ta choć niezbyt skomplikowana, niepokojącą często zdobywana jest dopiero po fakcie, gdy zwierzak padł ofiara tego podstępnego pajęczaka. A przecież przeciwdziałanie temu zagrożeniu jest tak proste. Wystarczy stosować ogólnie dostępne obroże foresto, które można dostać właściwie w każdym sklepie zoologicznym i u każdego weterynarza lub w sklepie zoologicznym jak ten https://www.obroza-elektryczna.pl/Marki/bayer.

W jaki sposób działa ta obroża?

Obroża foresto to bardzo mała i drobna obróżka, która wykonana jest z plastiku i zakładana obroża forestojest po prostu na szyje psa. Z powodu swojego małego rozmiaru, zupełnie nie przeszkadza zwierzakowi podczas wykonywania przez niego codziennych czynności.
Jej działanie polega na stałym uwalnianiu specjalnej substancji czynnej, która posiada działanie uśmiercające kleszcze, a zupełnie neutralne zarówno dla psa jak i dla człowieka.
Kleszcz co prawda może się dostać na psa i na jego futro, jednak na tym etapie zakończy się jego życie. Potem albo z wiatrem odpadnie od sierści albo zostanie z niej usunięty podczas szczotkowania.

Jak długo działa taka obroża?

Ogromną zaletą obroży foresto jest jej bardzo długi czas działania, który wynosi właściwie cały okres zagrożenia kleszczowego, czyli około 8 miesięcy.
Jak zatem widać jest to właściwie jednorazowy wydatek w ciągu roku, a bezpieczeństwo psa jest prawie w 100% zagwarantowane. Należy jednak pamiętać podczas korzystania z tego typu obroży, że jej działanie w pełni aktywuje się dopiero nawet po około 48 godzinach od założenia. Tyle czasu potrzebuje substancja, aby w pełni zacząć działać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *