Otwarte czy zamknięte? Jakie legowisko dla psa wybrać?

legowisko dla psa

Legowisko dla psa jest najważniejszym miejscem i rzeczą w całym domu dla posiadanego psiaka. To właśnie w swoim legowisku może spać i odpoczywać bez ryzyka, że ktoś go będzie niepokoił. Bardzo dużą trudnością dla właścicieli psów jest jednak określenie tego, czy ma to być legowisko zamknięte, czy też otwarte.

Czym się różnią?

legowisko dla psa

Czym się jednak różnią od siebie oba te rodzaje legowisk? Różnica jest zasadnicza, ponieważ wersja zamknięta, to swego rodzaju buda, do której psiak może wejść i się ukryć. Legowisko otwarte natomiast to duża pufa, na której pies, kładąc się, ma ogląd na całe pomieszczenie. Którą z tych wersji wybrać? Jak się okazuje, zależy to nie od gustu właściciela psa, lecz gustu samego psa. Na obroza elektryczna dowiesz się więcej szczegółów.

Które legowisko wybrać?

Pies, który cały dzień się gdzieś ukrywa, czy to pod łóżkiem, czy też pod stołem, zdecydowanie czuje potrzebę posiadania czegoś nad głową i spędzania czasu w ukryciu, gdzie nie będzie przez nikogo niepokojony. Taki pies idealnie będzie się czuł w legowisku zamkniętym. Natomiast jeśli posiadany pies leży cały czas na widoku i nie przeszkadza mu stała obecność ludzi i pozostałych bodźców, to legowisko otwarte będzie dla niego tym jedynym.
Warto zwracać uwagę na swojego psa i jego zachowania podczas wyboru legowiska. Ponieważ można łatwo kupić takie, które nie trafi w jego gust i upodobania, co może nawet oznaczać, że pies nie będzie chciał w nim spać i go nie zaakceptuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *