Smycz dla psa i jej rodzaje

 

Wyjście na spacer to wielka przyjemność dla każdego właściciela psa i jego pupila. Na rynku dostępne są różne akcesoria, które należy zakupić, gdy zapadnie decyzja posiadania zwierzęcia w domu. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia jest smycz dla psa.

Jakie są rodzaje i przeznaczenia smyczy?

Smycze dla psów występują w wersji tradycyjnej (klasyczna, regulowana i automatyczna) oraz specjalne (sportowa i treningowa). Tradycyjne nadają się na codzienne spacery. Klasyczna jest najprostszej konstrukcji, nie zezwala na regulowanie długości. Regulowana i automatyczna zezwalają na zapewnienie psom więcej przestrzeni. Automatyczną smycz można w dowolnej chwili zablokować. Przeznaczona jest dla psów, które już potrafią chodzić na smyczy. Nie zaleca się jej dla młodych psów i szczeniaków.

Smycz dla psa sportowa jest przeznaczona dla psów osób, które spędzają aktywnie czas na świeżym powietrzu i chcą to połączyć z wyprowadzeniem pupila. Umożliwiają umocowanie do roweru lub na wysokości bioder podczas biegania i w ten sposób nie hamują ruchów.

Smycz treningowa jest bardzo długa, nawet do 20 metrów, dzięki czemu pies może znacznie się oddalić. Nie zaleca się korzystania z niej w przypadku młodych psów i na ruchliwych chodnikach czy ulicach.

Na co trzeba zwrócić uwagę przy doborze właściwej smyczy?

Jest kilka kryteriów, którymi trzeba się kierować przy zakupie smyczy dla psa. Są to m.in. waga i budowa psa, jej przeznaczenie (sport, trening czy spacery), materiał, z jakiego jest wykonana, nierdzewiejące części metalowe, łatwość czyszczenia, widoczność w ciemności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *