Tresura czworonoga – jaki przysmak wybrać?

karma dla psa

Domowy trening to szczególny element wychowania pupila. Istnieje wiele metod tresury psa. Odpowiednie postępowanie poprawia relację psa z właścicielem. Ogromną pomocą w szkoleniu są psie smakołyki.

Pyszne smakołyki to pokusa dla psiego łasucha

Nie da się ukryć, że psy są łasuchami. Wiele zrobią dla smacznego jedzenia. Dlatego też, warto to wykorzystać podczas tresury. Po każdym dobrym zachowaniu pies musi dostać smakołyk od swojego pana. Metoda nagradzania psa za nauczenie się czegoś nowego lub wykonanie polecenia, zawsze przynosi dobre efekty.

Jaki przysmak wybrać?

karma dla psaPodczas szkolenia dobrze sprawdzi się sucha karma dla psa. Pupilowi można podać pojedyncze kuleczki jedzenia. Istotne jest, aby nie dawać czworonogowi przekąsek, które musi długo gryźć. W przeciwnym razie tresura może pójść słabo, gdyż długie żucie pokarmu, wybije psa z rytmu.

O czym należy pamiętać?

Korzystając z metody nagradzania przekąskami należy pamiętać, aby zmniejszyć dzienną porcje jedzenia. Karma dla psa spożywana dodatkowo i często, może doprowadzić do nadwagi.

Istotne kwestie

Powinno się unikać sztucznych przekąsek, pełnych chemii. Oprócz tego, warto pamiętać, że jedzenie działa motywująco na psa, gdy jest głodny, ale nie wygłodzony. Przetrzymanie go bez jedzenia, nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż podczas szkolenia może być zbyt pobudzony. Nie należy także doprowadzić do tego, aby pupil nauczył się współpracować, tylko gdy dostaje smakołyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *